קרדיט - Canva

הליכים פליליים הם מורכבים ובנויים משלבים שונים. עורך דין פלילי שיהיה מעורב מתחילת הדברים יכול לגרום לשינוי מהותי ולתוצאות שונות לגמרי. הדבר הנכון ביותר הוא לפנות לעורך הדין עוד לפני החקירה. ייעוץ מקיף שייתן לפני החקירה יקטין משמעותית את הסיכוי להוספת פרטים שיכולים לשמש נגד החשוד בהמשך. במצב של הארכת מעצר יכול עורך דין פלילי במרכז ובכלל להביא לביטול המעצר לחלוטין, לקצר את הימים שלו או להמיר אותו במעצר בית חלקי או מלא, מה שכמובן יקל על החשוד. בעבירה מדרגת פשע עורך הדין ייצג את החשוד בשימוע לפני כתב אישום שהוא זכאי לו ברוב סוגי העבירות. במצבים מסוימים יוכל להביא לביטול כתב אישום באמצעות טיעונים משכנעים או ראיות המטילות ספק בדברים הרשומים בו. אם מתנהל משפט, עורך הדין כמובן מייצג את הנאשם ויעשה כל שניתן כדי להוציאו זכאי או להקל בסעיפי האישום והקלה בעונש.

מהו בדיוק שימוע לפני כתב אישום?

כאשר אדם חשוד בביצוע עבירה מדרגת פשע, עבירה שהעונש עליה הוא מעל שלוש שנות מאסר, הוא זכאי ברוב המקרים לשימוע לפני הגשת כתב אישום. אם המשטרה מוצאת לנכון שיש מקום להגשת כתב אישום היא מעבירה את התיק לתובע (אגף תביעות של המשטרה או פרקליטות המדינה כשאלה עבירות חמורות). לאחר עיון התובע בתיק ניתן זימון לשימוע בו יכול החשוד שעומד להפוך לנאשם לטעון באמצעות עורך דינו את כל הטענות שיש לו כנגד ההמלצה להגיש כתב אישום, להביא ראיות וממצאים שיטילו ספק בכתוב בכתב האישום ואולי למנוע את ההגעה לכדי משפט. עורך דין פלילי במרכז ובכלל שהוא בעל ניסיון רב ויכנס לעומקם של דברים יוכל עדיין למנוע התקדמות למשפט.

בחירת עורך דין המתאים לכם ביותר

בחירת עורך דין פלילי שיהיה לצידכם וייצג אתכם מול המערכת הלא פשוטה של המשטרה או בית המשפט לאחר מכן היא קריטית ממש עבורכם. כאשר בוחרים עורך דין פלילי יש לשים לב למספר דברים. הראשון הוא קודם כל המקצועיות. יש לבחור עורך דין שמתמקד במשפט הפלילי ובתוכו ההתמקדות היא בנושא העבירה הרלוונטי. חשוב לשאול על תיקים קודמים בנושא וכיצד הסתיימו. מומלץ לפנות למשרד עורכי דין בעל כוח ומוניטין  באזור. אם אתם מחפשים עורך דין פלילי בחיפה וודאו שהוא מוכר באזור ושמו הולך לפניו. מעבר למקצועיות חשובה התחושה האישית שלכם, עד כמה אתם מרגישים פתוחים מולו, עד כמה הוא משרה ביטחון. במיוחד בתחום הפלילי הביטחון שמשרה עורך הדין הוא משמעותי ביותר.

משרד עו"ד רונן בנדל הוא משרד עו"ד פלילי ותיק ובעל ניסיון. הוא גם מוכר בעקבות תיקים מורכבים ומתוקשרים בהם ייצג בהצלחה חשודים ונאשמים. מוזמנים ליצור קשר.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here